
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Power Dissipation | 437 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| Accuracy | 2.4 % |
| Power Dissipation | 437 mW |
| Threshold Voltage | 4.55 V |
| Operating Supply Current | 15 µA |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Max Supply Current | 25 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 15 ms |
| Nominal Supply Current | 25 µA |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 4.65 V |
| Undervoltage Threshold | 4.55 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 4.65 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 4.44 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Watchdog Timer | Watchdog |
Stock: 2932
Distributors
pcbx
Unit Price$1.35729
Ext.Price$1.35729
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.35729 | $1.35729 |
| 10 | $0.99906 | $9.99060 |
| 25 | $0.90998 | $22.74950 |
| 50 | $0.85977 | $42.98850 |
| 100 | $0.81232 | $81.23200 |
| 300 | $0.77405 | $232.21500 |
| 500 | $0.73758 | $368.79000 |
| 1000 | $0.71446 | $714.46000 |
| 3000 | $0.68587 | $2057.61000 |
